Bitcoin nie potrzebuje masowej adopcji instytucjonalnej, tylko 1% zrobiłby tę sztuczkę.

Miliardy dolarów pochodzące z dotacji i fundacji, biur rodzinnych, państwowych funduszy majątkowych, emerytalnych i funduszy inwestycyjnych spowodują, że cena BTC wzrośnie do 50 000 dolarów, a jej pułap rynkowy do ponad 1 biliona dolarów.

Instytucje coraz bardziej interesują się Bitcoin Future który obecnie jest własnością jednej trzeciej menedżerów zarządzających dużymi aktywami, ujawnił niedawny sondaż przeprowadzony przez Fidelity. Ponadto, zaledwie w ubiegłym miesiącu, miliarder Paul Tudor Jones zdradził, że ma około 2% swojego portfela w bitcoin.

To rosnący czas, w którym ludzie rozpoznają światową walutę cyfrową jako zabezpieczenie przed inflacją, osłabieniem fiata i bezprecedensowym drukiem pieniędzy.

Białe wieloryby kryptojańskiej waluty, inwestorzy instytucjonalni, “od dawna uważani są za najważniejszą barierę pomiędzy Bitcoinem a wielomiliardową kapitalizacją rynku”, powiedział analityk Messari Ryan Watkins.

W oczekiwaniu na ich pełne nadziei przybycie, firmy inwestują miliardy dolarów w budowę infrastruktury, aby im służyć, a partnerstwa są podnosząc “jak idealna burza wydaje się być browar dla inwestycji w Bitcoin”.

Według niego, horda dużych inwestorów instytucjonalnych nie jest konieczne, aby wziąć Bitcoin do księżyca, tylko jeden procent wystarczy, aby pompować jego kapitalizacji rynkowej do ponad 1 biliona dolarów i ceny do 50.000 dolarów.

Obecnie instytucje zainwestowały tylko niewielki procent swoich aktywów w bitcoin głównie z powodu niepewności regulacyjnej wraz z hakowaniem, oszustwami i brakiem gotowości infrastruktury. W swojej najnowszej analizie Watkin przetestował hipotetyczny scenariusz,

“Jak wyglądałyby wpływy z 1% alokacji instytucjonalnej na bitcoin?”

Alokacja ta obejmowała dwu- i trzycyfrowe miliardy dolarów z funduszy inwestycyjnych i fundacji, biur rodzinnych, państwowych funduszy majątkowych, emerytalnych i funduszy inwestycyjnych.

Tyle napływu może zobaczyć wpływ 2x do 25x wzrost ceny Bitcoin i zabrać sztandarową krypto walutę do nowego wszechobecnego haju 50.000 dolarów i do kategorii trilionowego limitu rynkowego.

Ale jak widzieliśmy w ciągu ostatniej dekady, w którym Bitcoin był najlepiej działającym aktywem, nie było inwestorów instytucjonalnych, a Bitcoin zrobił nowe hity trzykrotnie wyłącznie na zainteresowanie detalistów.

Tak więc, Bitcoin może nawet nie potrzebować instytucji do sukcesu w przyszłości, a handel detaliczny już coraz bardziej skakać w obliczu kryzysu gospodarczego i walutowego. Ta pandemia koronaawirusa, zagrożenia polityczne i polityka fiskalna również doprowadzą do tego instytucje.